Fotky upravuji, děkuji za  pochopení

balónovka - je jednoduchá sukně, kterou ušijete za chvilku a naděláte s ní plno parády

Potřebujete:  metr látky (stačí šíře 110), bavněný pas, usřižky látek na aplikace a kapsy, stuhu, širokou pasovou gumu, slabou gumu, nitě, nůžky a šicí stroj. Taky odvahu a trpělivost.

Látku rozsřihněte podle vzoru na dva stejné díly o rozměru 100* x 40* cm (100 horizontalně -kolem pasu a 40 vertikálně -od pasu ke koleni) výsledná délka sukně bude 40 cm (5 přidáte pružným pasem a 5 ubere balón) *pokud jste hubenějsí stačí Vám i 80, pokud chcete sukni hodně hodně nabalóněnou mužete samozřejmě přidat cca na 120cm. Stejné je to s délkou sukně, kolik látky, tolik výsledná délka.

Na kapsy potřebujete dva kusy látky 20 x 50cm (stačí i menší, ale bude menší kapsa)

Přední díl (jeden ze dvou) zastřihněte společně s kapsou na obou stranách. Jedna kapsa pravá a druhá levá :)

Kapsu a přední díl spojte dohromady s proužkem látky, přešíjte, přeložte a prošíjte z lícu. Látku, ktera tvoří kapsu přeložte a obšíjte dokola.

Ozdoby - chcete-li ozdobu na sukni, našijte ji teď. Nezapomeňte začistit proti třepení a klidně nažehlujte, lecos to ulehčí :)

Sešít přední a zadní díl po stranách - tím vznikne tunel, který už připomíná sukni :)

Horní okraj skladejte (řaste) - začinam vždy odpředu z prostředka, jeden dovnitř a druhý ven, udělám přední díl a stejně tak zadní (zase z prostředka). Lepší řasit uprosřed než na bocích. Řasením se obvod zmenšuje, takže to nepřehanějte, výsledný obvod musí být cca o 2cm vetší než obvod vašich boku (nejšitší místo). Našpendlení si raději přejeďte na stroji, bude se Vám lépe sešívat s pružným okrajem.

Do pružneho okraje nejdřive vsuňte širokou gumu o 2cm menší, než je obvod pasu* (*nebo boků, prostě tam kde budete sukni nosit) přišpendlete na bocích a ve sředech k tunelu a sešivejte vždy natažené, pokud máte overlok jste v pohodě. Vy co zápasíte se stroji po babičce zvolte pružnější steh a ještě důkladně začistěte. Mužete šikovně zamaskovat vloženim kraje do širší stužky a prošít.

Dolní okraj dvakrát zahněte a přišijte rovným stehem tak, aby vznikl tunýlek. Tím pak provlékněte tenkou gumu a zašijte. Měřítko poznáte když dáte nohy k sobě, guma by měla být volně kolem a zároveň musíte být schopní udělat pohodlně delší krok. Guma by Vás neměla omezovat, ale zároveň sukni pěkně nařasit a vytvořit balón.

A je to :) Gratuluji !

PS Za každou zpětnou vazbu budu vděčná, mužete mi napsat zde. Moc děkuji.